Výsledky soutěže zpěváčci Valašskokloboucka

Jak jsme Vás informovali, zúčastnili se soutěže Zpěváčci Valašskokloboucka i naši vybraní  dokopyjánci. Konkrétně za mladší kategorii  Natálka Čevelová a ve starší kategorii Adélka Šimoníková. Ani jedna se sice neumístila , ale to vůbec nevadí, důležitá je zkušenost a zúčastnit se.:-) Ale těší nás, že dobře dopadly zástupci ZŠ Vlachovice.

Do sálu Kulturního domu Klobučan přijely na tři desítky dětí ze škol: ZŠ a Gymnázium Val.Klobouky, ZŠ Brumov-Bylnice, Štítná, Slavičín, Vlachovice, Vysoké Pole, Horní Lideč, Lidečko, Francova Lhota a ZUŠ Val.Klobouky. Dále zástupci souború a CM Malý Klobučánek, náš soubor Dokopyjánek a Malý Valášek z Lidečka. Pořadatelem soutěže byl každoročně soubor Klobučan ve spolupráci s DDM Valašské Klobouky, za podpory města a ve spolupráci s Valašským folklorním sdružením.
Děti zpívaly jednu píseň s doprovodem klavíru nebo cimbálu (korepetice Jan Tarabus) a jednu píseň bez doprovodu. V porotě zasedli učitelé Olina Fojtíková (ZŠ Valašské Klobouky), David Polách (Gymnázium Val.Klobouky ) a Pavlína Kůdelová (ZŠ Drnovice).

I. kategorie (6-9 let)

1.místo – Filip Fusek / Malý Valášek Lidečko
2.místo – Dominik Michael Rektořík /ZŠ Vlachovice
náhradník : Kateřina Kulíšková /ZŠ Štítná nad Vláří

II. kategorie (10-15)

1.místo – Martina Petrůjová /ZŠ Brumov – Bylnice
2.místo – Ludmila Fusková / Malý Valášek Lidečko
Andrea Maršalíková /ZŠ Horní Lideč
3.místo – Barbora Bojková /ZŠ Brumov – Bylnice
Kateřina Šenkeříková – ZŠ Val.Klobouky
Anna Švrčinová – CM Malý Klobučánek
náhradník : Ilona Šimoníková /ZŠ Vlachovice

Do regionu Valašska tak postupují z I.kat. děti z 1.a 2. místa. Ze II. kat. postupují děti z 1.-3.místa. (r)

Comments are closed.